Węgorz Unagi

Czas na kolejną nowość, tym razem przyszła kolej na węgorza unagi, gotowy zestaw z Kuchni Śšwiata.

To słodkowodna japońska ryba (w odróżnieniu od słonowodnego anago), kiedyś uznawana za dość drogi przysmak. Mięso unagi jest bardzo wartościowe, bogate w proteiny, wapno, witaminy A i E oraz traktowana jako rewelacyjne Źródło energii. Co ciekawe, w Japonii istnieje zwyczaj jadania specjalnie tej ryby w jeden z najgorętszych dni lata (w lipcu) aby zapewniła energię na cały rok. Więcej o unagi w Wikipedii.

Zazwyczaj mięso grilluje się dwa razy, w międzyczasie mocząc w specjalnej zalewie.

Nie do końca wiem, jak zestaw, który kupiłem ma się do oryginału, ale faktem jest że był rewelacyjny w smaku i podobny z wyglądu do powyższego opisu.
sushi z węgorzem unagi, łososiem i tuńczykiem

komentarze i dyskusjaRSS komentarzy

 1. 1.

  Grzesiek, 6 Kwi 2007 @ 22:54

  Słyszysz? To mi w brzuchu burczy ;). Wygląda smakowicie. Ciekawe kiedy ja wreszcie zmobilizuje się i zrobię własne sushi… :>

 2. 2.

  kuba, 7 Kwi 2007 @ 11:48

  Jak będziesz w Poznaniu to zapraszam! Standardowo co czwartek jest się na co załapać…

 3. 3.

  Geli, 18 Kwi 2007 @ 7:57

  Hi Kuba !
  That look realy great – and tastefull !!
  How are you – now Adventures in the moment ??
  I startet running / biking now after 8 weeks without any kind of sport. I was only empty after the challenge. Unable to do anything. But now – the summer is in the city – and i am back ;-))
  Greatings from Germany
  Geli

 4. 4.

  kuba, 18 Kwi 2007 @ 11:22

  Hi Geli! My sushi is always delicious :) You should come one day to Poznan to try… I train hard, last weekend we won small adventure race in Poland, so I have motivation. Cheers.