Kolejna aktualizacja WordPress

Nie trzeba było bardzo długo czekać na kolejną wersję WP. Jak zwykle przynosi sporo udoskonaleń, o czym dobrze wiedzą użytkownicy wersji beta. Nie będę się rozpisywał o nowych możliwościach/poprawkach, bo zrobił to już wizualnie oficjalny blog WP oraz sporo innych osób przede mną i nie ma się co powtarzać tylko po to żeby zrobić trochę contentu ;).

W każdym razie, jak dla mnie dość istotna jest możliwość wyłączenia flashowego uploadu, który potrafił odmawiać współpracy na niektórych serwerach (np. na moim :( ), to jest spory plus. Google Gears jeszcze nie testowałem, więc się nie wypowiadam.

Ĺťeby nie przynudzać, przejdę do konkretów – tłumaczenie uaktualnione do nowej wersji już jest gotowe, więc zapraszam do pobierania. Profesjonalnej pomocy przy korekcie udzieliła mi Agnieszka Wąsowska, za co bardzo dziękuję.

Najbardziej widoczne zmiany w dotychczasowym tłumaczeniu to zamiana dziwnie brzmiącej biblioteki plików na prostsze multimedia, oraz permalinków na odnośniki bezpośrednie (tu akurat sam nie wiem czy to najszczęśliwsze rozwiązanie).

komentarze i dyskusjaRSS komentarzy

 1. 1.

  bmx, 16 Lip 2008 @ 7:16

  W wersji 3.0 powinni napisac WP od podstaw… z mocnym postanowieniem poprawy wydajności.

 2. 2.

  Tomek, 16 Lip 2008 @ 16:51

  Dzięki za szybkie wrzucenie :)

 3. 3.

  WPNinja, 23 Lip 2008 @ 10:15

  Super bombastycznie!
  Dzięki Wam za przygotowanie tak profesjonalnej wersji :)

 4. 4.

  […] temu pojawiła się kolejna wersja systemu WordPress. Za tłumaczenie po raz kolejny zabrał się Kuba Zwoliński. Zmiana polega na tym, że tym razem wzięłam udział w tym tłumaczeniu. Owoce? Polskie pliki […]

 5. 5.

  Powsinoga, 6 Gru 2008 @ 13:39

  Tak czytam sobie i właśnie zaraz się zabiorę do aktualizacji swojego bloga… mam nadzieję, że go nie dobiję, gdyż na tą jeszcze chwile nie wyświetla mi go w IE :-(

  pozdrawiam

  p.s. elegancji Twój WP!