Odjechane tagi

Uwaga: aby nie tracić czasu, zamiast czytać ten wpis sugeruję przejść od razu do pierwszego komentarza, ma dużo więcej sensu niż moja produkcja.

Jak można zauważyć na pasku bocznym tej strony, zainstalowałem właśnie nową zabawkę w postaci pluginu WP-Cumulus . Wygląda fajnie, a co najważniejsze dobrze działa. Niezły nius, prawda?

A tak poważnie, to jeśli ktoś będzie też chciał sobie coś takiego sprawić to może się natknąć na to co ja, problem z polskimi znakami we flashu. W wersji oryginalnej wtyczka nie wyświetla polskich znaków, przez co niektóre tagi mogą wyglądać dość dziwnie, np. „dka” zamiast „łódka” itp. Bez dostępu do pliku Ĺşródłowego .fla raczej trudno na to coś poradzić, ale można znaleĹşć małe obejście.

Wystarczy w linii 92 pliku wp-cumulus.php:

92
$tagcloud = urlencode( str_replace( " ", " ", ob_get_clean() ) );

owinąć nasze tagi w funkcję generowania slugów:

92
$tagcloud = urlencode( remove_accents(str_replace( " ", " ", ob_get_clean() ) ) );

i gotowe, mamy zamiast dziurawych nazw znaczniki tagów. Nie jest to ideał, ale i tak wygląda dużo lepiej (nie mówiąc już o czytelności). Niby drobiazg, ale może się komuś przydać. W mojej wersji zamieniłem też plik i kod SWFObject (we wtyczce jest wersja 1.4, a ja mam w galerii 2.1 co powodowało małe zgrzyty), ale to już zupełnie inna bajka…

ps. wtyczka podpatrzona u Oskara

komentarze i dyskusjaRSS komentarzy

 1. 1.

  Szymon, 4 Lis 2008 @ 8:46

  Swojego czasu przygotowałem wersję z polskimi znaczkami:
  http://wpninja.pl/flashowa-chmura-tagow-ilub-kategorii-w-3d/

 2. 2.

  kuba, 4 Lis 2008 @ 10:04

  A ja, ślepy nie widziałem, że do pobrania jest również Ĺşródło… Pewnie będę musiał zasubskrybować twoje rssy, co by takich gaf nie popełniać w przyszłości. :)

 3. 3.

  Tomek, 4 Lis 2008 @ 12:27

  Nie Ty pierwszy koło na nowo wynalazłeś ;)

 4. 4.

  […] Kuba przedstawił u siebie sposób na zamianę polskich znaczków na zwykle slugi. Polecam jako alternatywę dla mojej paczki […]

 5. 5.

  sadek, 11 Lis 2008 @ 20:31

  kilka dni temu (6 listopada) pobrałem wtyczkę WP-Cumulus ze strony wordpress.org i problem polskich znaków nie występuje :)

 6. 6.

  kuba, 11 Lis 2008 @ 21:29

  W ogóle ten mój wpis był bez sensu, więc zamykam komentowanie…

 7. 7.

  […] Odjechane tagi […]

 8. 8.

  […] strony tutaj. Chyba że nie chcesz polskich znaków „ą, ś, ł, itp.” to zapraszam tutaj – zostało opisane jak zamienić „ą” na […]