Śnieżycowy Jar

Do Śnieżycowego Jaru w porze kwitnięcia śnieżyc próbowałem się wybrać już dawno, ale za każdym razem coś krzyżowało plany. Wszystko wskazywało na to, że i w tym roku nie dane mi będzie zobaczyć to lokalne zjawisko przyrodnicze.

Z racji położenia (20km od domu, nad Wartą z eleganckim dojazdem polnymi/bocznymi drogami), wybieranie się tam samochodem nie mieściło mi się w głowie i w grę wchodził albo rower albo nic (no może jeszcze „spacer”, ale względy czasowe na to nie pozwoliły). Pierwszą próbę podjęliśmy z Anią w zeszłym tygodniu, jednak ulewa i wiatr dopuściły nas tylko do Biedruska, skąd wróciliśmy szczękając zębami z zimna.

Obserwując prognozy pogody w ciągu tygodnia, zanosiło się na to, że i w ten weekend nic z tego nie wyjdzie, a jednak spotkał nas naprawdę miła niespodzianka – nie dość, że nie padało to jeszcze pojawiła się piękna, słoneczna pogoda. Nawet wiatr, usilnie spychający nas z trasy, nie mógł przeszkodzić.

Na miejscu sporo ludzi (dużo lepiej pojechać tam w ciągu dni roboczych), ale nie na tyle, żeby popsuć widoki. Roślinki nie zawiodły, czego dowodem są poniższe fotki…

imgp1024.JPGimgp1026.JPGimgp1023.JPGimgp1027.JPG

5 odpowiedzi do “Śnieżycowy Jar”

  1. No piknie, piknie :)
    Kiedyś byłem z moja lepsza połową na Ukrainie i na Świdowcu zobaczyliśmy morze krokusów. Wyglądało to przecudnie :) Tak mi się przypomniało jak zobaczyłem powyższe zdjęcia :)
    Pozdrawiam

  2. tereny piekne i wszystko było by ładnie gdyby nie ta droga która trzeba pokonać,nie dosyć że trzeba drałować ponad 2 km od parkingu to jeszcze po błocie i wertepach.Jak ktoś chce wybrać z dzieciakiem to życzę powodzenia i nie zapomnijcie zabrac wózek ze sobą dla dziecka bo to naprawdę ciężka droga.

  3. Byłem tam wczoraj (15.3.09), wrażenia cudowne i zdziwienie, że mimo nie najlepszej wczoraj pogody, masa zwiedzających i pokonujących ok. 2,5-kilometrową polną, zabłoconą drogę do owego jaru. Nie jest więc z nami jeszcze całkiem Ĺşle, skoro interesuje nas tak bardzo przyroda, a… Jarosław Kaczyński założył sobie nawet konto i nie chowa już forsy w bieliĹşniarce, trzecia półka od góry! Postęp!

  4. Byłam 17 i 18.03.2009 r.polecam każdemu….można podjechać samochodem do parkingu ….droga od tego miejsca wcale nie jest taka zła….warto zobaczyć…..posłuchać śpiewu ptaków i szum drzew ….wiatr trochę urtudniał fotografowanie….jeśli słonko wyjdzie…wybiorę się jeszcze raz…pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.