SPELEO SALOMON na 13 miejscu w Abu Dhabi

Kolejna rajdowa relacja, tym razem z Abu Dhabi, gdzie nasz team walczył na pustyni ze światową czołówką:

Dwadzieścia minut trwał finałowy bieg do mety rajdu Abu Dhabi Adventure Challenge w zbudowanym z białego kamienia forcie Al Jahili. Wcześniej zawodnicy przeszli 24 km przez góry, które okazały się być pełne ostrych skał, zdradzieckich kanionów i urwisk. Organizatorzy uprzedzili, że skały są kruche i niebezpieczne, oraz wydali nakaz noszenia kasków także poza zadaniami linowymi (podchodzenie i długi zjazd). I mieli rację. Podczas trekingu szwedzki zespół Lundhags prawdopodobnie zszedł ze szlaku, jeden z zawodników na stromym odcinku popełnił błąd i spadł z około 10 metrów. Uszkodził nogę, złamał rękę i mocno pokaleczony został przetransportowany do szpitala. Po tym wypadku, jak mówią zawodnicy Speleo Salomon, optymistyczna atmosfera całego rajdu osłabła i na mecie nie było tak wesoło, jak być mogło.

Agnieszka Zych, Piotrek Hercog, Piotrek Kosmala i Artur Kurek po zaciętej walce znaleĹşli się ostatecznie na 13 miejscu, a zawody ukończyły 23 zespoły. Choć zajęli trochę pechową pozycję, to rajd podobał im się bardzo, bo w Abu Dhabi doświadczyli tego, co rajdowcy lubią najbardziej: wiosłowania po bezkresnym morzu, morderczego marszu w upale, targania rowerów po piachu i biegania po górach. W sześć dni przebyli ponad 330 km więc trochę kuleją ale za to w Polsce, w połowie grudnia, wylądują z piękną, arabską opalenizną. I może wrócą tam za rok…

Relacja dotarła do mnie dzięki pomocy naszego speca od mediów, Moniki Strojny. Zainteresowanych zapraszam po więcej rajdowych newsów na stronę teamu SPELEO.

Jedna odpowiedź do “SPELEO SALOMON na 13 miejscu w Abu Dhabi”

  1. Gratulacje za wytrwałość – pewnie mają dość słońca i piasków na najbliższy miesiąc. Pewnie się tak wygrzali, że na najbliższym BWC będą jeszcze mieli w sobie mnóstwo słońca :-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.