Trochę osobistych projektów

Udostępnij

zrzut ekranu speleoteam.plPracy ostatnio aż za dużo, ale też nazbierało się wyjątkowo kilka osobistych projektów wartych uwagi. Zazwyczaj nie poruszam tutaj kwestii związanych z pracą, ale z racji przebudowy firmowej strony, tym razem zrobię wyjątek.

Na pewno istotnym wydarzeniem jest uruchomienie nowej strony naszego teamu – Speleo Salomon Racing Team. Zabrało to sporo czasu, ale myślę, że efekt końcowy jest tego wart. Jeśli tylko chęci (i to nie tylko moje) nie wyczerpią się zbyt szybko, to może tam być sporo fajnych tekstów do poczytania (i oczywiście zdjęć – podczas rajdów zwiedzamy naprawdę niesamowite miejsca).Strona oczywiście w moim ulubionym drewniano-porysowano-buro-rustykalnym stylu, ze znacznie zwiększoną czytelnością (w porównaniu do poprzedniej). Dzięki niej sprecyzował się jasno nowy cel – musimy zamalować kolorem mapę świata – dużo krajów już jest kolorowych, ale sporo jeszcze przed nami.

Jeśli już jestem przy Speleo – od poniedziałku w kioskach jest nowy numer EXTREMIUM z dużym artykułem poświąconym naszemu zespołowi, łącznie z krótkim bio zawodników, dzięki czemu i ja załapałem się na miejsce w prasie. W razie gdyby ktoś nie dotarł do sklepu – na stronie teamu jest do przejrzenia pdf.

zrzut ekranu islanddolphincare.plKolejna sprawa – projekt internetowy nie tak rozbudowany jak strona Speleo, ale dużo bardziej osobisty – polska strona organizacji Island Dolphin Care z Key Largo, FL. Moja żona, Ania, jest przedstawicielką tego ośrodka (aktualnie w drodze na Florydę z polską rodziną) i zajmuje się propagowaniem terapii wspieranej udziałem zwierząt (animal assisted therapy) wśród polskich rodzin. Mam nadzieję, że ta strona pomoże jej w tym działaniu.

zrzut ekranu idive.plTrzeci projekt to dopiero początek ale mam nadzieję zamienić go w coś dużo bardziej rozbudowanego. Jest to strona (strony?) centrum nurkowania iDIVE. Jestem z tym projektem związany z kilku powodów – po pierwsze centrum i szkoła nurkowania jest prowadzona przez mojego bliskiego kumpla Sebastiana, z którym nurkuję już od kilku lat, po drugie z samą nazwą domeny wiązałem zawsze spore nadzieje. Na razie można tam znaleĹşć stronę główną centrum, stronę poświęconą szkoleniom i turystyce nurkowej oraz stronę o nurkowaniu technicznym, plany jednak sięgają dużo dalej. Wszystko jak zwykle zależy od kombinacji czaso-kosztowej.

ps. co bardziej obeznani w temacie chyba się nie obrażą za lekko seo-friendly tekst, chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym ;)


Udostępnij