Wielkopolska Szybka Setka czyli szybka 165tka

W nocy z piątku na sobotę w Skokach koło Poznania odbyły się ciekawe zawody na orientację pod nieco mylącą nazwą Wielkopolska Szybka Setka, 100km na trasie pieszej i 150 na rowerowej (dlatego właśnie mylącą). Na tej pierwszej limit czasu wynosił 24h, na drugiej 15.

W ramach treningu i powrotu do dawnej formy żeby nadgonić za teamem, który aktualnie ściga się we Francji, wystartowałem w trasie rowerowej. Od początku nie miałem zamiaru sprawdzać swoich umiejętności nawigacyjnych (z którymi to bywa różnie), więc podłączyłem się do ekipy Dum Spiro Spero w składzie: Agnieszka Kropal, Piotr Weigt i Paweł Zielinski (z Remikiem na pokładzie wygrali niedawny Rajd Adventury) z dwoma solidnymi nawigatorami.

Moje lenistwo nawigacyjne starałem się nadrobić jak najlepiej prowadząc gdzie się da i ogólnie team work się opłacił, zajęliśmy pierwsze miejsce – sorry, Agnieszka zajęła pierwsze, my w trójkę drugie… Zrobiliśmy ok 165km (wg mojego licznika), ze średnią 21,5 km/h. Trasa może nie była za bardzo górzysta, Suunciak pokazał ok. 500m podjazdów, ale i tak całkiem ciekawa jak na nocny wyścig.

Zawody okupiłem dość dużą liczbą strat – dwie gumy (obie tylne), urwany licznik i przednia lampka (załatwiłem to za jednym razem, opierając się na nich przy wywrotce w jakimś piachu) oraz zmasakrowana najwieksza przednia koronka. Do tej pory nie mam pojęcia w jaki sposób złamałem w niej jeden ząb i pogiąłem 3 kolejne…

HKS Hades jak zwykle pokazał klasę organizując ciekawe zawody w całkiem fajnym terenie (tym fajniejszym że tylko 30km od mojego domu). Dzięki organizatorom i teamowi za świetną zabawę i wspólną wygraną.

3 odpowiedzi do “Wielkopolska Szybka Setka czyli szybka 165tka”

  1. A w którym zębie poszła Tobie ta koronka ? W sumie to ciekawe – jak można pogiąć zęby – chyba musisz iść do dentysty ;P

  2. @Mały: No sam nie wiem co wyjdzie taniej, ale ciekawe jak łańcuch by się zachowywał na porcelanowych plombach… @Kazig: w koronce zostało mi jeszcze sporo całych zębów, może ci jakiś odstąpić?

Możliwość komentowania jest wyłączona.