Odjechane tagi

Udostępnij

Uwaga: aby nie tracić czasu, zamiast czytać ten wpis sugeruję przejść od razu do pierwszego komentarza, ma dużo więcej sensu niż moja produkcja.

Jak można zauważyć na pasku bocznym tej strony, zainstalowałem właśnie nową zabawkę w postaci pluginu WP-Cumulus . Wygląda fajnie, a co najważniejsze dobrze działa. Niezły nius, prawda?

A tak poważnie, to jeśli ktoś będzie też chciał sobie coś takiego sprawić to może się natknąć na to co ja, problem z polskimi znakami we flashu. W wersji oryginalnej wtyczka nie wyświetla polskich znaków, przez co niektóre tagi mogą wyglądać dość dziwnie, np. „dka” zamiast „łódka” itp. Bez dostępu do pliku Ĺşródłowego .fla raczej trudno na to coś poradzić, ale można znaleĹşć małe obejście.

Wystarczy w linii 92 pliku wp-cumulus.php:

92
$tagcloud = urlencode( str_replace( " ", " ", ob_get_clean() ) );

owinąć nasze tagi w funkcję generowania slugów:

92
$tagcloud = urlencode( remove_accents(str_replace( " ", " ", ob_get_clean() ) ) );

i gotowe, mamy zamiast dziurawych nazw znaczniki tagów. Nie jest to ideał, ale i tak wygląda dużo lepiej (nie mówiąc już o czytelności). Niby drobiazg, ale może się komuś przydać. W mojej wersji zamieniłem też plik i kod SWFObject (we wtyczce jest wersja 1.4, a ja mam w galerii 2.1 co powodowało małe zgrzyty), ale to już zupełnie inna bajka…

ps. wtyczka podpatrzona u Oskara


Udostępnij