Rajdy Przygodowe

Rajdy przygodowe, czyli w oryginalnej nomenklaturze „adventure racing”. Nie ma się co rozpisywać nad definicją AR, wiele już zostało na ten temat napisane (chociażby WikipediaNapieraj).

Startowałem w tego typu zawodach praktycznie od początku te dyscypliny w Polsce (2000), przez chwilę byłem częścią zespołu Speleo Salomon Racing Team, co znacznie podniosło sportową poprzeczkę.

Czym są/były rajdy dla mnie? Przede wszystkim, są niesamowitą okazją do zwiedzania świata, często w ekspresowym tempie. Startując w zawodach mamy okazję poznać najdziksze zakątki naszej planety, zazwyczaj trudne do zwiedzenia w innych okolicznościach. Co prawda czasem adrenaliny jest tak dużo, że ciężko zanotować szczegóły krajobrazu… W moim przypadku, niebagatelne znaczenie ma też pokazanie sobie, że mogę przekraczać kolejne granice i robić rzeczy które wydawały się nieosiągalne. Taki prywatny „challenge”…

Rajdy przygodowe to kwintesencja sportów „outdoor’owych”, trening do zawodów jest maksymalnie zróżnicowany (bieganie, rowery, kajaki, rolki, narty, jazda konna i co tylko organizatorom przyjdzie do głowy), samo przygotowanie jest już wspaniałą przygodą i dobrym sposobem na spędzenie czasu.

Na tej stronie, co jakiś czas (według optymistycznego planu) będę uzupełniał moje okołorajdowe doświadczenia i starał się gromadzić wartościowe info z sieci, może uda się nie dublować treści już funkcjonujących serwisów.